Postavy ročníku MMXXIII

V letošním ročníku máme 3 kategorie postav, které můžete v naší hře ztvárnit.

Postupně si je probereme a popíšeme:

Turnajník

Jak už jistě víte, Majestatixova výzva ke splnění nesplnitelných úkolů a stát se bohem, stejně jako Asterix a Obelix (kteří jsou nyní na jedné ze svých mnoha výprav), je lákavá pro všechny Galy! A proto se jich sešlo velké množství z celé Galie.

A samozřejmě, že úkoly se plní ve dvojici, stejně jako to dělali Asterix s Oelixem. Takže všichni odvážlivci, vezměte svého nejlepšího přítele a hurá se přihásit!

Turnaj začne v pátek večer prvním úkolem, který budou všechny týmy plnit zároveň. Následně během soboty si budete dle svojí libosti chodit po jednotlivých stanovištích a snažit se splnit zadané úkoly. Turnaj bude vrcholit v sobotu v podvečer posledním společným úkolem – soubojích v cirku, který si určitě nikdo z vesnice nenechá ujít! 

V naší Galské vesničce jsou vítání Galové od malých dětí po staré kmety.

Z toho důvodu se Majestatix rozhodl Turnajníky rozdělit do kategorií, kdy rozhodující bude XV let věku (15 let). Kategorie budou:
– oba turnajníci pod XV let.
– Mix jedné ratolesti pod XV a jeden dospělí.
– Oba turnajníci dospělí.

Kromě těchto kategorií budou ještě některé úkoly, především ty prověřující fyzickou zdatnost (běh, hod,…) mít různé kritéria pro splnění.

POZOR! Doporučujeme, aby se jako turnajnící hlásili děti starší cca 5 -6 let. Protože během úkolů budou děti muset něco popsat svými slovy, nakreslit, jít podle pokynu doprava nebo doleva, mluvit s ostatními hráči, atd… Pro mladší účastníky doporučujeme spíše se přihlásit jako obyvatel vesničky.

Tato kategorie postav je ideální pro hráče, kteří si chtějí hru užít naplno, otestovat svoje schopnosti v nesplnitelných zkouškách a získat slávu, kterou uznává celý svět, včetně Římanů i samotného Julia Caesara!

Velmi doporučujeme shlédnout film „12 úkolů pro Asterixe“, tak si nejlépe uděláte představu o úkolech, které jsme pro Vás připravili a jen upravili, aby se dali uspořádat v prostředí skanzenu.

Úkoly jsou připraveny tak, aby jste si u nich užili co nejvíce zábavy, není cílem Vás nějak fyzicky ničit nebo týrat, nicméně jsou to přeci jen nesplnitelné úkoly, takže nějakou tu aktivitu a snahu bude potřeba vyvinout 😀

Takže jak postupovat při tvorbě postavy?

  • Zamyslím se nad tím jak se budu jmenovat.
    třeba Doremifasolix
  • Vyberu a domluvím si parťáka/parťačku, který/á bude soutěžit se mnou.
    kupříkladu kamaráda Držrytmusixe
  • Dále si vymyslím pozadí a příběh svojí postavy (pro samotný turnaj to není nutné, ale pomůže mi to ve volných chvílích, kdy nebudu soutěžit).
    Takže budu potulný bard, který chodí ve dvojici s Držrytmusixem, a kromě toho, že chci svojí účastí v turnaji dokázat Římanům, že Galové jsou bohové, tak je to i skvělá příležitost seznámit se slavným Trubadixem a třeba si s ním i něco zahrát nebo se od něj něco naučit.
  • Super, takže teď už vím, co budu dělat a jdu se registrovat!

Obyvatel vesnice, dozorující úkoly

Pořádání turnaje je i pro samotné obyvatele vesnice velkou událostí a samozřejmě v tom nenechali svého náčelníka Majestatixe samotného, ale rozhodli se mu s organizací pomoci – vzali si na starosti dozor nad jednotlivými úkoly.
Jen doufejme, že to jednou dopadne bez hromadné rvačky.

Kategorie pro hráče, kteří chtějí mít volnější hru a mít to více na pohodu. Prostě si užít jak vesnický život, tak mít na starosti jeden z úkolů, takže budou často u svého svěřeného stanoviště, zadávat a dozorovat úkol turnajovým dvojicím. Do toho si občas půjdou ulovit nějakého toho divočáka, koupit nějakou tu rybu, vsadit si na oblíbenou turnajovou dvojici atd…

Do této kategorie spadají i Galové, kteří třeba nejsou obyvatelé vesnice, ale přicestovali s jedním z týmů jako jejich podpora a rozhodli se také dozorovat jeden z úkolů.

Stejně tak je tato kategorie vhodná pro všechny ratolesti a staré kmety, kteří se turnaje nebudou chtít účastnit.

Pojmenované postavy

Poslední kategorií jsou pojmenované postavy, které znáte z komiksů a filmů. Tato kategorie je vhodná pro zkušenější iniciativní hráče, kteří mají rádi volnou ruku a dokáží si ve hře najít vlastní linku.

Hlavní náplní jejich hry bude život ve vesnici, budou mít na starosti především nejrůznější řemeslnou, obchodní a ekonomickou stránku hry (tzn.: budou se věnovat rybolovu, kovářství, léčení zranění, tvorbě lektvarů,… Kromě prodeje ve svých stáncích budou mít také svěřeny místa, kde se dají nejrůznější suroviny nalézt, vytěžit a ulovit).

I tyto postavy se v případě jejich zájmu budou moci zúčastnit Majestatixova turnaje, prosím pokud budete mít zájem se turnaje účastnit jako soutěžící, uveďte nám to do poznámky při registraci.

Při registraci si vyberete svoji preferovanou postavu a náhradní, za kterou by jste chtěli jet. Následně bude registrace schválená organizátory. (Některé postavy jsou již rezervované pro hráče, kteří se nám na ně přihlásili před spuštěním registrace).
100% platná registrace je teprve po jejím schválení organizátory. 

Majestatix

Náčelník vesnice

Obsazeno

Ctihodný náčelník, uznávaný svým lidem, a postrach svých nepřátel. Je moudrý a rozvážný válečník. Stejně jako každý Gal se bojí jen toho, aby mu nebe nespadlo na hlavu.

Bonemína

Náčelníkova žena

Obsazeno

Za každou silnou vesnicí, hledej silného vůdce, za každým silným vůdcem hledej silnou ženu. Platí to i zde. Rázná manželka náčelníka Majestatixe, velmi často ve společnosti svého milovaného válečku. Organizuje Majestatixuv osobní život a když chce dosáhnout svého, oslovuje jej Čuníčku sice toto oslovení používá povětšinou v soukromí, ale ne vždy…

Panoramix

Druid

Obsazeno

Vznešený vesnický druid jehož nejoblíbenější činností je trhání jmelí zlatým srpem, který vyhrál na shromáždění druidů se svým kouzelným lektvarem jenž dodává nadliskou sílu. Je velmi moudrý, rozvážný a ostatní členové vesnice ho chovají ve velké úctě.

Trubadix

Bard

Obsazeno

Vesnický bard jenž sní o tom, že jednou bude svým umem vyprodávat koncerty, zatím však jen leze ostatním sousedům svým zpěvem na nervy a často bývá, i když ne z vlastní vůle, iniciátorem rvačky, která se zvrhne v pořádnou melu, jak je u Galů zvykem.

Kovomatix

Vesnický kovář

Velmi zručný řemeslník a rozhodně má všechno zboží ve skvělé kvalitě. Hlavně, co se týká zbraní od samotného Vercingetorixe, po kterých se především Římanky mohou utlouct. Nikdy se nezvdaluje od svého oblíbeného kladiva, které mu slouží jak při práci, tak i jako přesvědčovací prostředek, aby Trubadix přestal zpívat.

Paní Kovomatixová

Kovářova žena

Jedna z místních vesnických drben, velmi si rozumí s Jelousubmarínou, tedy pokud se zrovna jejich muži nehádájí a čerstvosti Alfabetixových ryb.

Alfabetix

Prodejce ryb

Obsazeno

Prodejce “mírně zapáchajících ryb“ v naší galské vesnici. Snadno se nechá vyprovokovat, většinou od kováře Kovomatixe, zda je či není jeho ryba čerstvá, vetšinou po této větě proběhne celou vesnicí hádka zda je či není, načež se do sebe obě protichudné strany pustí a dojde k velmi oblíbeným galským radovánkám.

Jelousubmarína

Manželka prodejce ryb

Žena Alfabetixe, svojí povahou je velmi podobná náčelníkově Bonemíně, hlavně po citové stránce, jediným velkým rozdílem mezi nimi je vzhled, Jelousubmarína je o dost vyšší a silnější.

Archaix

Vysloužilý válečník

Obsazeno

Vesnický kmet, který už zažil snad vše, co zažít lze. Jeho historky a moudra z nich jsou známé po celé vesnici. Velmi rád se pere s Římany, avšak díky svému věku si často zapomene loknout kouzelného lektvaru, takže né vždy jeho střety dopadají vítězně.

Paní Archaixová

Manželka vesnického kmeta

Obsazeno

Mladá krásná žena vesnického kmeta Archaixe. Doprovází jej na každém kroku a její hlavní náplní života je, aby se měl její Aršík dobře a nedostalo se mu úhony, přeci jen není už nejmladší….

Válečníci

z náčelníkovi družiny

Co by si Majestatix počal bez svých věrných družiniků? Ano, každý Gal je v případě potřeby válečníkem, ale tito čtyři muži jsou válečníci z povolání, kromě války, také doprovází náčelníka na oficiálních jednáních, kdy jej nosí na štítu a také se starají o to, aby ve vesnici byl udržován pořádek a plnila se náčelníkova vůle.

Gaius Papulus

Římský úředník

Muž bezmezně věrný Římu, kterého jmenoval samotný Julius Caesar jako hlavního soudce 12cti úkolů. V každé situaci zachovává ledový klid a jeho hlavním cíle je, aby vše bylo férové a splněno přesně podle pravidel a požadavků v rámci každého úkolu. 

© 2021, Moravian Larp, z.s.

Webdesign: GARRY

Za poskytnuté fotky děkujeme: Jaromír Zajíček – FotoZajda.cz